e-otodergi 

Türkiye’nin ilk ücretsiz elektronik otomobil dergisi e-otodergi, Temmuz 2008’den bu yana, otomobil konusunda uzman iki gazeteci olan Emre Anamur ve Tarık Akagün tarafından kurulan Otomobil Yayıncılık San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından nette, cepte ve tablette yayınlanmaktadır.

www.e-otodergi.com web adresinin yanı sıra App Store ve Google Play Store’daki e-otodergi adlı uygulamalardan tamamen ücretsiz olarak indirilen e-otodergi; özgür, bağımsız ve tarafsız haberciliği; kolay okunan özenli sayfa tasarımı ve yüksek fotoğraf kalitesiyle dergi okuma zevkini elektronik ortama taşımıştır. e-otodergi, üretiminde ve dağıtılmasında kağıt, mürekkep ve ulaştırma araçları kullanılmadığı için çevrecidir. e-otodergi, dünyanın her yerinden ulaşılabilir olması ve fiziki olarak herhangi bir yer kaplamadan kolayca arşivlenebilmesi bakımından da eşsiz bir otomobil dergisidir.

Her zaman öncü olan e-otodergi, Türkiye’de ilk kez dergi içinde video yayını (Mayıs 2009) gerçekleştirmiştir. Ekim 2010 tarihinde gerçekleştirilen GPS destekli ilk videolu test ölçümü ise testlere şeffaflık getirmesiyle sektörde ilk olmuş ve "otomobil testi" konusunu farklı bir boyuta taşımıştır. 26 Haziran 2011'de iPad'de yayına giren e-otodergi adlı uygulamayla, iPad'de kendi uygulaması bulunan ilk Türk otomobil dergisi unvanını kazanan e-otodergi’ye, günümüzde tüm ios ve android tabanlı cihazlardan ulaşılabilmektedir.

Emre Anamur
Özel Saint-Michel Fransız Lisesi mezunu olan Emre Anamur, Marmara Üniversitesi’nde “Gazetecilik” lisansı ve “Radyo-Televizyon” yüksek lisansı yaptı. Otomobil gazeteciliğine 2000 yılında haftalık otomobil dergisi Otohaber’de muhabir olarak başlayan Anamur, aynı dergide sırasıyla test editörü, yazı işleri müdürü ve genel yayın yönetmeni görevlerinde bulundu. Emre Anamur, Otohaber’in ardından aylık GT dergisinde yayın müdürlüğü, daha sonra da İngiltere lisanslı aylık Car dergisinde genel yayın yönetmenliği yaptı. Haziran 2008’den bu yana Otomobil Yayıncılık San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin ortağı ve genel müdürü olan Anamur, aynı zamanda aylık ücretsiz otomobil dergisi e-otodergi’nin ve www.otomobil.com.tr web sitesinin editörü. Anamur, İngilizce ve Fransızca biliyor.
Tarık Akagün
FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi mezunu olan Tarık Akagün, İstanbul Üniversitesi’nde “Gazetecilik” öğrenimi gördü.Marmara Üniversitesi’nde “İktisat Politikası” yüksek lisansı yaptı. Otomobil gazeteciliğine haftalık otomobil dergisi Otohaber’de muhabir olarak başlayan Akagün, bu dergide uzun süre test editörlüğü görevini üstlendi. Ardından Almanya lisanslı aylık otomobil dergisi auto motor & sport dergisinde test editörü olarak çalıştı. Bir süre arabam.com web sitesinde editörlük yapan Akagün, İngiltere lisanslı Evo dergisinde yazı işleri müdürü, ardından da yine İngiltere lisanslı Car dergisinde yazı işleri müdürü olarak çalıştı. Haziran 2008’den bu yana Otomobil Yayıncılık San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin ortağı ve genel müdürü olan Akagün, aynı zamanda aylık ücretsiz otomobil dergisi e-otodergi’nin ve www.otomobil.com.tr web sitesinin editörü. Akagün, İngilizce biliyor.
Uygulamayı android tabanlı cihazınıza indirmek için
tıklayınız
En güncel haberler için
web sitemizi ziyaret ediniz.
Türkiye'nin ilk ücretsiz elektronik otomobil dergisi e-otodergi. e-otodergi PDF dosyasının başka sunuculara yüklenmesi, başka sunucularında dağıtılması yasaktır. e-otodergi'nin dağıtımı yalnızca Otomobil Yayıncılık San. ve Tic. Ltd. Şti. Sunucuları üzerinden yapılmaktadır.

Otomobil Yayıncılık San. Ve Tic. Ltd. Şti. Copyright 2014 All rights reserved.

Bu site 5M Lab Web Tasarım tarafından hazırlanmıştır.